chillest ریاست جمهوری باشگاه خبرنگاران جوان

chillest: ریاست جمهوری باشگاه خبرنگاران جوان نامزدهای ریاست جمهوری انتخابات رییس جمهور مجله خبری دانلود فیلم

گت بلاگز آذربایجان شرقی پیشنهادات لالیگائی و بوندس لیگائی جهت دو جوان مخترع تبریزی

اختراع دو جوان تبریزی در خصوص داوری هوشمند مسابقه های ورزشی با پیشنهادات خیره کننده از کشورهای اسپانیا و آلمان جهت اجرا در مسابقه های لالیگا و بوندس لیگا رو

پیشنهادات لالیگائی و بوندس لیگائی جهت دو جوان مخترع تبریزی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ اختراع دو جوان تبریزی در خصوص داوری هوشمند مسابقه های ورزشی که با شماره ۸۹۷۶۲ به تاریخ نهم شهریور ماه سال 1395 در شرکت ثبت و اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده هست، بخش مختلفی را مشمول بر می شود که می تواند نحوه داوری مسابقه های ورزشی و به خاص فوتبال را دچار عوض کردن و تحولات اساسی کند تا غلط های داوری در آن از بین رفته و یا میزان آن کم کردن قابل توجهی پیدا کند.
سیروس پالدی و جواد دست یافته ، دو جوان 33 ساله تبریزی هستند که موفق به اختراع این سیستم هوشمند شده است و مدعی هستند می توان با یک برنامه مدون و تعریف شده، اجرای آن در تمامی مسابقه های به خاص مسابقه های فوتبال در سطوح متفاوت را شاهد بود تا یکی از پرسشها مهم ورزشی که مربوط به نحوه قضاوت ها هست، از بین برود.
این دو جوان مخترع تبریزی از پیشنهاد کشورهای متفاوت اروپائی از جمله آلمان، اسپانیا، ایتالیا، اتریش، روسیه، دانمارک و همچنین آمریکا جهت اجرای سیستم اختراعی ارزش در مسابقه های باشگاهی فوتبال خود خبر داده و افزودند: هم اکنون در حال بررسی این پیشنهادات و مذاکره با طرف های خارجی هستیم.
آنها با تاکید بر اینکه دوست دارند نخستین رونمائی از سیستم هوشمند داوری در تبریز و کشور عزیزمان ایران به انجام برسد، با اشاره به اینکه نام اختراع خود را ‘آنا سیستم’ گذاشته اند، یادآور شدند: نشانه ما از این نامگذاری، تکریم و احترام به موطن خود کشور عزیزمان ایران و آذربایجان است تا بدهید طریق به جهانیان نشان دهیم که در کشور عزیزمان ایران استعدادها و خلاقیت های بسیاری وجود دارد.
سیروس پالدی با بیان اینکه امسال قرار است در پنج نمایشگاه و جشنواره متفاوت در آمریکا، کانادا، آلمان، کرواسی و کره جنوبی شرکت کنیم، افزود: به خاطر حضور ما در این کشورها، نمایندگان شرکت های بزرگ و مطرح دنیا نیز در این جشنواره ها حاضر می شوند و حتی تعدادی از آنها از هم اکنون پیشنهاد عقد قرارداد نیز ارایه کرده اند.
وی با ارایه توضیحاتی راجع به سیستم هوشمند داوری مسابقه های ورزشی، با بیان اینکه این سیستم از 9 بخش مهم و مهم تشکیل شده است هست، گفت: توپ هوشمند، دروازه هوشمند، کارت های هوشمند، سوت هوشمند، مچ بند داوری هوشمند، پرچم هوشمند، کفش های هوشمند بازیکنان، خطوط هوشمند میادین ورزشی و سامانه تعیین فواصل قانونی ضربات ایستگاهی با استفاده از لیزر، این 9 بخش را تشکیل می دهد.
پالدی ، استفاده از کارت های هوشمند به ضخامت یک میلی متر به وسیله داور را یکی از از مهمترین بخش های این سیستم بیان کرد و افزود: در این سیستم تمامی کارت های زرد و قرمز، شماره پیراهن بازیکنان و سایر موارد مورد نیاز جهت یادداشت برداری با استفاده از دکمه هایی تعبیه شده است است و نیازی به خودکار ندارد و شش قلم از موارد مورد نیاز داوری در آن پیاده شده است هست.
وی، ایجاد حساسیت در توپ و دروازه مسابقه های را از دیگر شاخصه های این اخترع بیان و اظهار کرد: در این حالت هرگونه صحنه مشکوک در خط دروازه ها با عوض کردن رنگ توپ و خط دروازه با تعبیه چراغ هایی در پشت دروازه، جهت داوران و تماشاگران مشخص می شود.
پالدی، تعیین فواصل قانونی و دقیق توپ و دروازه در ضربات ایستگاهی را از دیگر مشخصات فنی طرح داوری هوشمند بیان کرد و گفت: با توجه به پرسشها حمل کپسول های رنگی به وسیله داوران و نیز وقت گیر بودن تعیین نقطه خطا، با استفاده از این سیستم می توان با یک دستگاه لیزر که در اتاق داور چهارم تعبیه می شود، نقطه دقیق کاشتن توپ را مشخص کرد.
وی، اتصال هوشمند سوت داوری با توپ و عوض کردن رنگ توپ همزمان با سوت داور را مورد اشاره قرار داد و افزود: با این سیستم هیچ بهانه ای جهت شنیده نشدن سوت داور به بهانه صدای تماشاگران به وسیله بازیکن وجود نخواهد داشت.
این مخترع تبریزی هوشمند سازی پرچم کمک داور را از خصوصیات بارز سیستم داوری هوشمند بیان کرد و افزود: با راه اندازی لیزر در نقطه انتهائی پرچم خطوط آفساید و قرار گرفتن بازیکن مهاجم در این منطقه به دقت و بدون کوچکترین خطائی با نور لیزر مشخص می شود.
این دو جوان مخترع تبریزی با اشاره به کسب مقام های جهانی در کشورهای مالزی و کرواسی، گفتند: این اختراع تاکنون مدال طلای شانزدهمین دوره مسابقه های اختراعات و نوآوری های پیشرفته مالزی در سال 2017 و همچنین مدال طلای چهل و یکمین دوره مسابقه های مخترعین کرواسی را در سال 2016 کسب کرده هست.
آنها ادامه دادند: در مسابقه های فوق حدود 70 کشور حضور داشتند و کشورهایی همچون آلمان، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و ویتنام پایین تر از کشور عزیزمان ایران قرار گرفتند.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/ش

واژه های کلیدی: سیستم | تبریزی | هوشمند | مسابقه | مخترعین | استفاده | مخترع جوان | مسابقات ورزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog