chillest ریاست جمهوری باشگاه خبرنگاران جوان

chillest: ریاست جمهوری باشگاه خبرنگاران جوان نامزدهای ریاست جمهوری انتخابات رییس جمهور مجله خبری دانلود فیلم

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی هشدار «ولایتی» به «مکرون» راجع به دخالت در امور داخلی کشور عزیزمان ایران

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دخالت مدیر جمهور فرانسه در عنوان موشکی کشور عزیزمان ایران را به نفع مکرون و این کشور ندانست و با هشدار درخصوص مداخله در امور داخلی

هشدار «ولایتی» به «مکرون» راجع به دخالت در امور داخلی کشور عزیزمان ایران

هشدار «ولایتی» به «مکرون» راجع به دخالت در امور داخلی ایران

عبارات مهم : اروپا

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دخالت مدیر جمهور فرانسه در عنوان موشکی کشور عزیزمان ایران را به نفع مکرون و این کشور ندانست و با هشدار درخصوص مداخله در امور داخلی کشورمان به او توصیه کرد تلاش کند مانند مارشال دوگل، حداقل نیمه مستقل باشد.

به گزارش ایسنا، علی اکبر ولایتی در بخشی از یک گفت وگو با رد و تقبیح مواضع ضد ایرانی اخیر مدیر جمهور فرانسه افزود: به نفع آقای مکرون و فرانسه نیست که در عنوان موشکی و امور راهبردی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران که در آن حساسیت بسیار داریم، دخالت کند؛ این دخالت ها جز کاستن از اعتبار دولت فرانسه نزد جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران خاصیت دیگری ندارد.

هشدار «ولایتی» به «مکرون» راجع به دخالت در امور داخلی کشور عزیزمان ایران

وی گفت: به عنوان فردی ایرانی که با پرسشها سیاست خارجی و تاریخ فرانسه آشنایی دارم به مدیر جمهور این کشور توصیه می کنم تلاش کند مسیر ژنرال دوگل در دوران ریاستش در سیاست خارجی را طی کند یعنی حالت نیمه استقلال داشته باشد.

ولایتی افزود: ما که جهت پرسشها و برنامه دفاعی کشورمان از دیگران اجازه نمی گیریم که موشک داشته باشیم یا نداشته باشیم یا بگویند برد موشک هایمان چند کیلومتر باشد.

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دخالت مدیر جمهور فرانسه در عنوان موشکی کشور عزیزمان ایران را به نفع مکرون و این کشور ندانست و با هشدار درخصوص مداخله در امور داخلی

وی تصریح کرد: این عنوان به آقای مکرون چه ربطی دارد؟ وی اصلا چه کاره است که دخالت می کند؟ اگر می خواهد رابطه کشور عزیزمان ایران و فرانسه، رابطه ای رو به رشد باشد تلاش کند در این نوع امور دخالت نکند لیکن این خلاف مصالح ملی فرانسه هم است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: معلوم است که پاسخ ما به او منفی است بعد آیا این عنوان را مطرح می کند که هنگامی که پاسخ منفی گرفت بگویند آقای مکرون در سیاستش شکست خورده است؟ کاری کند که بگویند در سیاستش موفق بوده است.

ولایتی بار دیگر خطاب به مکرون تاکید کرد: آقای مکرون این جمله را از بنده به عنوان شهروندی ایرانی بشنود و بپذیرد که اگر به این امور وارد شود پاسخ ما حتما منفی است و حتی یک درصد هم احتمال ندارد که به خواستی که دخالت در امور داخلی ماست، پاسخ مثبت بدهیم.

هشدار «ولایتی» به «مکرون» راجع به دخالت در امور داخلی کشور عزیزمان ایران

بنابراین گزارش، مدیر جمهور فرانسه در ادامه بیانات مداخله آمیزش در امور داخلی کشورمان، دیروز در اجلاس اتحادیه اروپا در گوتنبرگ سوئد خواستار براق سازی در خصوص ” روش کشور عزیزمان ایران در برنامه موشکی بالستیک ” شد. مکرون همچنین مدعی شد که کشور عزیزمان ایران باید ” سیاستی کمتر تهاجمی ” در منطقه اتخاذ کند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با رد توصیه بعضی در داخل جهت مذاکره موشکی با اروپا تاکید کرد: هیچ کشور مستقلی منافع و مصالح ملی خود را در معرض حراج قرار نمی دهد.

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دخالت مدیر جمهور فرانسه در عنوان موشکی کشور عزیزمان ایران را به نفع مکرون و این کشور ندانست و با هشدار درخصوص مداخله در امور داخلی

وی راجع به انتشار مقاله یکی از استادان دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران در یکی از روزنامه های اصلاح طلب مبنی بر شروع مذاکره موشکی با اروپا گفت: این یکی از فواید دموکراسی است که هر شخصی می تواند حرفش را بزند منتهی اگر سخن معقولی نباشد مردم از این گوش می شنوند و از آن گوش به در می کنند.

ولایتی تصریح کرد: آیا کسی می آید منافع و مصالح ملی اش را این طور در معرض حراج و تمامیت ارضی اش را در معرض یغمای دیگران قرار دهد؟ کدام کشور مستقل و قدرتمندی در دنیا پرسشها دفاعی اش را در بازار مکاره دنیا به حراج گذاشته است؟

هشدار «ولایتی» به «مکرون» راجع به دخالت در امور داخلی کشور عزیزمان ایران

وی گفت: عیبی ندارد که او نظرش را گفته، اظهار نظر آزاد است ولی حتما بداند که میان عقلا شنونده ای نخواهد داشت.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به اینکه جاگزینی مذاکره با اروپا به جای آمریکا چه قدر مبتنی بر منافع ملی است ؟ اظهار داشت: این موضوعی متقابل هست، اروپایی ها هم از رابطه با ما نفع می برند و جزء آرزوهایشان است که با کشور ثروتمند، بزرگ و قابل اعتمادی مانند کشور عزیزمان ایران که دارای ملتی کارآمد، مومن و مصمم است رابطه داشته باشند.

ولایتی افزود: من سال ها با اروپایی ها در موقعیت های رسمی و غیررسمی سر و کار داشته ام، آنان هم از داشتن رابطه با کشور عزیزمان ایران استقبال می کنند مگر این که زیرفشار آمریکا باشند و نتوانند این کار را بکنند. اکنون می بینیم که به رغم فشارهای آمریکا، بعضی کشورهای اروپایی، سرمایه گذاری در کشورمان را شروع کرده اند.

وی گفت: البته چاره ما نیز صرفا منحصر به ارتباط با غرب نیست، آمریکا نباشد با اروپا کار می کنیم، اروپا نیز نه صرفا اروپای متحد که متشکل از 27 کشور است بلکه با تک تک کشورهای اروپایی دارای روابط مجزا هستیم همچنان که با کلیت اتحادیه اروپا نیز رابطه داریم.

ولایتی افزود: در این چارچوب اگر بخواهیم کار کنیم اولویت بندی می کنیم که چه کشورهایی این ظرفیت را دارند که با آنان روابط جامع تری داشته باشیم بنابراین صرفا به سیاست کلی رابطه با اتحادیه اروپا بسنده نمی کنیم بلکه طبق محاسباتمان با تک تک کشورهای اروپایی نیز ارتباط داریم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: البته رابطه ما صرفا به غرب منحصر نمی شود بلکه با دیگر کشورها اعم از روسیه، چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین که دارای ظرفیت های متفاوت هستند روابط داریم.

وی افزود: دست ما در این زمینه از بعضی کشورهای وابسته بازتر است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، ولایتی گفت: البته کشورهای وابسته به نفت چاره ای بجز فروش نفت به آمریکا و خرید سلاح از این کشور ندارند آن هم با شرایطی که قیمت نفت را واشنگتن در پشت پرده تعیین و پولش را نیز جهت هرکاری که کاخ سفید مشخص کند، هزینه کنند.

وی اضافه کرد: نوع تسلیحات صادره به این کشورها و قیمت آن را نیز آمریکا تعیین می کند و دست این کشورها خیلی بسته تر از ماست لیکن کاملا وابسته اند و روزی که واشنگتن اراده کند به آسانی می تواند آن ها را ساقط کند مانند حکومت پهلوی.

ولایتی تصریح کرد: ولی اکنون حکومت مستقلی در کشورمان برپاست که گرچه تحت فشار آمریکاست ولی ظرفیت هایی دارد که در کشورهای دنیا سوم کمتر چنین ظرفیت هایی دیده می شود.

وی گفت: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در چارچوب استقلالش می تواند تصمیم بگیرد که با کشورهای متفاوت اعم از روسیه، چین، ژاپن، هند، آفریقای جنوبی، آلمان، فرانسه و دیگر کشورها رابطه داشته باشد و هیچ شاخصی بجز منافع ملی ما در این خصوص تعیین کننده نیست.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | فرانسه | آمریکا | ایرانی | فرانسه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog